Przedszkolaki udały się do Biblioteki Publicznej Filia nr 10 na ostatnią w tym roku szkolnym lekcję biblioteczną. Spotkania, przygotowujące dzieci do roli czytelników, składały się z dwóch cykli; „Bajkowe pory roku” oraz „Gdzie mieszka bajeczka”. Młodzi słuchacze czerpali informacje, dotyczące przyrody, za pośrednictwem literatury przedstawianej przez Panie: Wiosnę, Lato, Jesień i Zimę oraz poznawali klasykę gatunku reprezentowaną przez polskich pisarzy: Brzechwę, Tuwima, Chotomską i innych. Podczas ostatniego spotkania przedszkolaki wysłuchały „Prośby książki” oraz utrwaliły swoją wiedzę na temat zasad korzystania z zasobów biblioteki. Na zakończenie wszyscy mali czytelnicy otrzymali pamiątkowe książki i dyplomy.

lekcja_biblioteczna_2019_01
lekcja_biblioteczna_2019_02