Naukowy Zawrót Głowy

9 kwietnia uczniowie klasy 3c i 3d uczestniczyli w zajęciach z kreatywnego budowania i wstępu do robotyki oraz w warsztatach fizycznych w Campusie LEGO Education Innovation Studio w Stalowej Woli. Podczas pobytu uczniowie aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach m.in. zagrali w elektrycznego ping-ponga z generatorem Van de Graffa, wspólnie z prowadzącym wybudowali muffinkowe elektryczne działo. Dowiedzieli się czym jest prąd oraz poznali zasady jego bezpiecznego użytkowania. Oprócz tego wybudowali i programowali roboty  wykorzystując klocki LEGO WeDo. Po pysznym obiedzie otrzymali kolorowe koszulki z imieniem i logo szkoły. Wycieczkę zorganizowali wychowawcy: p. J. Tobuch-Nieckarz i p. G. Nykiel.