Najdłuższa Książka Świata

11 kwietnia na Rzeszowskim Rynku odbył się finał IV. edycji akcji „Najdłuższa Książka Świata”. Rokrocznie akcja organizowana jest z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena – słynnego duńskiego baśniopisarza. Celem przedsięwzięcia jest promocja książki, propagowanie idei głośnego czytania oraz uczestnictwa w kulturze, już od najmłodszych lat. Udział biorą w nim uczniowie wielu rzeszowskich przedszkoli i szkół, którzy przekazują swe prace, w tym roku inspirowane twórczością Wandy Chotomskiej. W składaniu książki naszą szkołę reprezentowała klasa Ia wraz z wychowawczynią i przedstawicielami rodziców. Gościem specjalnym tegorocznego finału była Ewa Chotomska, pisarka i autorka tekstów piosenek dla dzieci. Na koniec każdy otrzymał autograf pisarki ze specjalną dedykacją.