BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW

Informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020 szkoła nie będzie prowadziła ubezpieczenia grupowego NNW uczniów.

Istnieje możliwość ubezpieczenia dzieci indywidualnie przez Internet lub w tradycyjny sposób.

Przepisy ustawy Prawo Oświatowe nie upoważniają dyrektora szkoły, jak również innych organów szkoły (w tym rady rodziców) do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej ubezpieczenie dzieci jest dobrowolne i każdy z rodziców dokonuje wyboru firmy ubezpieczeniowej wyłącznie wedle swojej decyzji.

Jednocześnie informujemy, że szkoła nie może pośredniczyć w ubezpieczeniu Państwa dziecka, a cała odpowiedzialność za ubezpieczenie spoczywa po stronie rodziców.

Prosimy o samodzielne ubezpieczenie swoich dzieci.