Wystawa klocków Lego

W dniu 28 kwietnia uczniowie naszej szkoły, podopieczni Akademii Przyszłości, zwiedzili największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego.
Dzieci miały możliwość obejrzeć niezwykłe, niecodzienne budowle złożone z wielu milionów klocków.
Wśród niemal stu makiet zobaczyły jeden z największych i najbardziej spektakularnych budowli na świecie, model Boeinga 747 Air Force One, należący do Prezydenta Stanów Zjednoczonych, który został wykonany w skali 1:7.
Duże wrażenie zrobiła na zwiedzających uczniach figura Roberta Lewandowskiego wykonana z 70 tysięcy klocków w skali 1:1.
Dzieci mogły również zobaczyć interaktywną mapę Europy pokazującą granice państw, ich stolice i flagi oraz rekonstrukcję postaci najwyższego w historii człowieka, Roberta Wadlowa.
Ogromne przeżycia wywołały makiety z jeżdżącymi pociągami, eksponaty o tematyce militarno-historycznej, maszyna krocząca z filmu „Gwiezdne Wojny” i wiele innych postaci z filmów i bajek.
Po zwiedzeniu wystawy przyszedł czas na zabawę w strefie Fun Park, w której można było klockami pisać, malować i jeździć. Dodatkowo dużą atrakcją była strefa gier LEGO na Play Station 4.
Wytchnieniem po zabawie był spektakl w Kinie Edukacyjnym, w którym świat nauki i wiedzy został ukazany przez pryzmat klocków Lego.
Wyprawa na wystawę obfitowała w wiele przyjemnych, niezapomnianych wrażeń.