Anioły, aniołki, aniołeczki… i ich ciekawe książeczki. Zaczytany anioł”

9 stycznia 2017 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP odbyło się uroczyste rozdanie nagród w XIII edycji  Międzyszkolnego Konkursu „Anioły, aniołki, aniołeczki...”
W tegorocznej edycji konkursu tematem przewodnim był  Zaczytany anioł. Motyw ten zainspirował młodych artystów do wykorzystania różnorodnych technik i materiałów.
Wydarzenie zgromadziło licznie przybyłych uczestników konkursu wraz z rodzicami i nauczycielami. W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście: p. Barbara Chmura – Dyrektor WiMBP w Rzeszowie, p. Jacek Popławski – Dyrektor Artystyczny Teatru „Maska” oraz p. Anna Prędka – Przewodnicząca Jury, p. Wioletta Śnieżek– Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 23, a także p. Nina Opic – rzeszowska poetka.

Uroczystość  uświetniło przedstawienie o aniołach czekających na Boże Narodzenie, a pani Nina Opic odczytała swój wiersz „ Anioły nad Solinką”. Następnie laureaci konkursu otrzymali nagrody i wyróżnienia za piękne i pomysłowe wykonanie prac.
Złotowłosy anioł Igora Sinicy otrzymał nagrodę, a piernikowy anioł Mai Wróbel-wyróżnienie. Gratulacje dla uczniów z klasy IIIe!
Wystawę prac można oglądać do 17 lutego 2017 r. w godzinach pracy Oddziału dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie, w Minigalerii Sztuki Dziecka i dla Dziecka przy
ul. Słowackiego 11.

Galeria

Copyright 2011 Anioły, aniołki, aniołeczki… i ich ciekawe książeczki. Zaczytany anioł”. Wykonanie Wojciech Hałucha