Świętujemy Dzień Europy.

9 maja w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej odbył się piąty Dzień Europy połączony ze zjazdem szkolnych klubów europejskich. Wzięło w nim udział ponad 300 podkarpackich uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III a, którzy wystąpili w programie  artystycznym pt. „Motyle – dzieci Europy”.
Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji, min. uroczyście odśpiewaliśmy „Odę do radości”, braliśmy udział w quizach o państwach członkowskich Unii Europejskiej. Na koniec uroczystości każdy otrzymał żółtego tulipana, mapy i książeczki o Unii, a także miał możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z maskotką Syriuszem i otrzymania od niego autografu. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń.