Wiwat, Majowa Jutrzenko!

27 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyły się apele upamiętniające rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Najpierw uczniowie klasy 4a, dzięki bajkowemu Chochlikowi przenieśli wszystkich w czasie do XVII i XVIII wieku, by poznać historyczne dla kraju działania. Przedstawili zarys wydarzeń, które w 1791 roku przyczyniły się do uchwalenia pierwszej w Europie ustawy demokratycznej. Część artystyczną uświetniły solowe występy uczniów – Martyny Małek z kl.3c i Bartosza Czarnika z kl.4b oraz taniec akrobatyczny, pokazujący walkę pomiędzy Polską a zaborcami (wystąpiły: Martyna Bator kl.7b, Nikola Kamińska kl.7b, Martyna Rachwalska kl.6b i Julia Brągiel kl.6c). Nad całością przygotowań czuwały panie Barbara Walczak i Jadwiga Wyskiel. Następnie uczniowie klasy 3a starali się w przystępny sposób przedstawić jak ważnym wydarzeniem dla Polaków było uchwalenie Konstytucji i czym dla nas jest Ojczyzna, Naród, Wolność. Wyrazili to poprzez recytację, śpiew i ruch sceniczny. Były to wzruszające lekcje historii i patriotyzmu.