Klasy 4b i 4c na Podhalu

9 maja klasy 4 wyruszyły na wycieczkę do Zakopanego. Tam z przewodnikiem tatrzańskim uczniowie zwiedzali najsłynniejsze miejsca. Najpierw dzieci wjechały wyciągiem na Wielką Krokiew - ta wysokość zrobiła na wszystkich wrażenie - mało kto odważyłby się usiąść na belce.  Później udaliśmy się do Jaszczurówki aby podziwiać klasyczne dzieło stylu zakopiańskiego - kaplicę zaprojektowaną przez Witkiewicza. Nie zapomnieliśmy  również o cmentarzu na Pęksowym Brzyzku i słynnych Polakach pochowanych w tym miejscu. Uczniowie zapoznali się również z historią i przyrodą Podhala w Muzeum Tatrzańskim, a na koniec podziwiali panoramę Tatr z Gubałówki.  Drugi dzień wycieczki był sprawdzianem wytrzymałości. Dzieci przeszły całą  Dolinę Kościeliską na Halę Ornak. Po drodze posilili się tradycyjnie wyrabianymi oscypkami, a nasz przewodnik, pan Andrzej przygrywał na podhalańskich dudach. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domów.