Wycieczka Pieniny-Zakopane

Wczesnym rankiem 17 maja klasy 6c, 7a i 7b wyruszyły na wycieczkę do Zakopanego. Po drodze uczniowie odwiedzili malowniczy Wąwóz Homole w Pieninach. Ma on 800 m długości, biegnie wzdłuż potoku Kamionka. Wysokie zbocza zbudowane są z wapiennych skał, które mają nawet do 120 metrów.
Następnie grupa udała się do Zakopanego, gdzie zwiedziła Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Mieści się ono w willi „Opolanka”, gdzie państwo Makuszyńscy mieszkali w czasie pobytów w Zakopanem. Kolejną atrakcją był spacer po Krupówkach. Tego dnia uczniowie odwiedzili jeszcze Izbę Regionalną „U Gąsienicy” mieszczącą się w  Murzasichlach. Uczestniczyli tam w prelekcji o tematyce tatrzańskiej. Oglądali autentyczne zbiory sztuki podhalańskiej, wysłuchali ciekawych opowieści o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, legendach zbójnickich.
Ten dzień zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.
Drugiego dnia uczniowie zaczęli zwiedzanie od wyjazdu kolejką na Gubałówkę. Następnie udali się  na Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie są pochowani ludzie zasłużeni dla Zakopanego, Tatr i Podhala. W następnej kolejności uczestnicy wycieczki oglądali skocznie narciarskie. Później zwiedzili Sanktuarium na Krzeptówkach. Ostatnim punktem wycieczki był przejazd do Niedzicy i oglądanie zamku.