Klasa 3c w TVP Rzeszów

23 maja uczniowie klasy 3c byli na wycieczce w Telewizji Rzeszów. Zwiedzanie rozpoczęli od charakteryzatorni, następnie obejrzeli reżyserkę, pomieszczenia montażu i emisji. Tam mogli przyjrzeć się urządzeniom, dzięki którym obraz i dźwięk trafiają do naszych odbiorników. Ogromną radość sprawiło uczniom spotkanie ze znanymi dziennikarzami oraz wizyta w studiu, w którym nadawane są Aktualności czy Pogoda. Zwiedzający mogli przez chwilę wczuć się w rolę dziennikarzy. Na zakończenie wybrani uczniowie wraz z prezenterami p. Adamem Bieniasem i p. Beatą Gubernat przygotowali prognozę pogody. Wycieczka bardzo spodobała się uczniom, dostarczyła im również wielu informacji z zakresu edukacji medialnej.