Dzień Matki 2018 r.

"Jest takie słowo,
Słowo jedno,
przed którym inne słowa bledną (...)
MATKA"

25 maja klasy IV - VI brały udział w uroczystym apelu z okazji Dnia Matki przygotowanym przez uczniów klasy V c pod opieką wychowawczyni, p. K. Malickiej. Po przypomnieniu genezy święta przedstawione zostały kabaretowe scenki - żartobliwe portrety współczesnych mam. Potem zaczęły się wzruszenia - piosenki w wykonaniu Poli Słomińskiej, Aleksandry Siuty oraz Karoliny Hul, Dominiki Skuby i Karoliny Szczepanik.  Wiele emocji wzbudziło przedstawienie obrazujące moment stworzenia Mamy przez Boga. Następujące po nich życzenia dla wszystkich Mam, w szczególności dla obecnych na sali zaproszonych przez piątoklasistów, oraz podarowane im kwiaty przy melodii w wykonaniu Weroniki Szeli sprawiły, że w oczach pojawiły się łzy wzruszenia. Za te emocje i wzruszenie serdecznie dziękujemy, a Mamom życzymy wszystkiego najlepszego.

Uczniowie klasy 1a podczas apelu zaprezentowali piękną, kolorową inscenizację baśni Andersena "Brzydkie kaczątko", która w wykonaniu najmłodszych była bardzo wdzięczna i poruszyła serca wszystkich zgromadzonych na widowni mam. Także uczniowie klasy 3b przyłączyli się do życzeń i wykonali stylizowany taniec z krzesłami. Na koniec wszyscy śpiewali i życzyli mamusiom wszystkiego co najlepsze.