„Po pierwsze kultura – Podróże po Europie”

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie zaprosił uczniów Klasy I a na ciekawe zajęcia edukacyjne pt. „Po pierwsze kultura – Podróże po Europie”. Podróż rozpoczęliśmy od Danii – ojczyzny  Hansa Christiana Andersena. Dzieci z dużą uwagą wysłuchały legendy powstania flagi duńskiej, chętnie wskazywały na mapie  Danię i jej stolicę Kopenhagę, a także poznały miejsce, gdzie mieszkał i tworzył znany bajkopisarz. Podczas spotkania mieliśmy okazję posłuchać ciekawych informacji na temat historii, geografii i zabytków Danii. Prowadząca prelekcję pani Ewa Nowak-Koprowicz,  w oparciu o prezentację multimedialną przekazała uczestnikom wiele interesujących ciekawostek dotyczących  symboli charakterystycznych dla Danii: klocki LEGO i Lego land, Syrenka Kopenhaska oraz powszechny w Danii środek lokomocji - rower. Prezentacja nietypowych stojaków rowerowych o przeróżnych kształtach (np. w kształcie grzebienia, wieszaków) wzbudziły u dzieci duże zainteresowanie. Na koniec spotkania pani Ewa przygotowała quiz, którego celem było wykazanie się wiedzą zdobytą podczas lekcji. Pierwszoklasiści doskonale sobie z nią poradzili.
Dziękujemy za zaproszenie.

Galeria