Wycieczka klasy 4a

25 maja uczniowie klasy 4a pod opieką p. Barbary Walczak oraz p. Jadwigi Wyskiel udała się na wycieczkę do Janowa Lubelskiego. Na miejscu w Parku Rekreacji Zoom Natury, mieszczącym się nad Zalewem Janowskim, czekało na dzieci wiele atrakcji. Pierwszą z nich była gra terenowa, która łączyła w sobie wiele zadań, m.in. zapoznać dzieci z miejscową fauną i florą oraz uczyć ich współpracy w grupie podczas wykonywania kolejnych zadań. Następnie udaliśmy się na warsztaty edukacyjne „Egzotyczne zwierzaki”, gdzie animatorzy prowadzący zajęcia prezentowali kilka żywych zwierząt (m.in. gekona, węża królewskiego, karaczany, agamę brodatą). Uczniowie mogli nauczyć się rozpoznawania poszczególnych gatunków zwierząt egzotycznych, poznać ich cechy charakterystyczne, budowę ciała, zwyczaje i preferencje żywieniowe. Prowadzący zajęcia byli pod ogromnym wrażeniem wiedzy, którą uczniowie chętnie się wykazywali, a najbardziej wyróżniający się otrzymali pamiątkowe dyplomy. Po przerwie obiadowej przyszedł czas na aktywne spędzenie czasu w parku linowym. Ostatnim punktem wycieczki były zajęcia w czterech Laboratoriach Wiedzy. Uczniowie intensywnie spędzili tam ponad 2 godziny, dowiadując się wielu interesujących rzeczy o otaczającym nas świecie. Na koniec przystanęliśmy na placu przed budynkiem głównego laboratorium, by na Placu Energii poznać budowę i zasadę działania kilku maszyn wykonanych w formie dużych eksponatów. Uczniowie sami mogli spróbować jak działa wentylator, sprężarka czy też maszyna Archimedesa. To był bardzo udany wyjazd, wszyscy wrócili do domu w wyśmienitych humorach. Jak widać nauka przez zabawę jest świetną formą spędzania czasu. Polecamy!