Lekcja Zdrowia

b_150_100_16777215_00_images_lek_zdr_18.jpg

Dnia 7 czerwca br. w naszej szkole odbyła się Lekcja Zdrowia z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Swoją obecnością zaszczyciła nas dyrekcja Ośrodka, a warsztaty prowadziła Pani Paulina Szady – dietetyki, edukator żywieniowy, która rozpoczęła zajęcia tłumacząc jak ważnym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie. Zadawała pytania dotyczące o pierwszy ulubiony posiłek. Dzieci rozpoznawały różne zdrowe produkty wykorzystywane do robienia śniadań, a potem miały je użyć do wykonania owsianych babeczek z dodaniem kremu z jogurtu greckiego i miodu a także udekorowaniu ich suszonymi i świeżymi owocami według własnej inwencji twórczej. W lekcji brały udział dwie klasy 1a i 3b z wychowawcami. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe odblaskowe zawieszki.
To była bardzo interesująca lekcja, która wniosła do szkolnej klasy możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami kulinarnymi przez dzieci.
Lekcja została zorganizowana dzięki pomocy i współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, który jest koordynatorem programu „Owoce i Warzywa w Szkole”oraz „Mleko w szkole”