KINOLUB

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w festiwalu filmowym dla dzieci i młodzieży KINOLUB     w  rzeszowskim kinie WDK. Klasa 3a obejrzała 4 krótkometrażowe filmy pod wspólnym tytułem „Wśród swoich” omawiające tematykę rodzinną. Bardzo pouczająca była historia chłopca uzależnionego od gier, który musiał zdobyć się na odwagę by uratować swoich rodziców uwięzionych w wirtualnym świecie.
Uczniowie klasy 3c obejrzeli wzruszający film o przyjaźni pt. „Bohaterowie”. Edmundo stracił nogę w wybuchu, jednak to nie przeszkodziło mu w aktywnym życiu i realizacji marzeń.

Z kolei uczniowie klas: 6b i 6c obejrzeli film włoskiej produkcji pt. „Rodzinny bałagan". Była to zabawna i jednocześnie wzruszająca projekcja, bardzo wartościowa pod względem przekazywanych treści. Dużą atrakcją było dla nas również spotkanie z Panem Maxem Nardari (reżyserem i producentem "Rodzinnego bałaganu"), podczas którego uczniowie zadawali nurtujące ich pytania. Miło nam poinformować, że w dziecięcym jury festiwalu zasiadały uczennice klasy 6c: Julia Polak i Julia Waltoś.