Dzień głośnego czytania

b_150_100_16777215_00_images_glosne_czytanie.jpgCzytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Dlatego też zorganizowaliśmy szkolny „Dzień głośnego czytania z Gangiem Słodziaków”. Do grona lektorów zaprosiliśmy panią Iwonę Dołęgę – mamę uczennic y z klasy 2a, panią Elę Bałę a także uczniów z klasy 1-3. Wszyscy zebrali się na korytarzu obok galerii prac plastycznych z ilustracjami do książki „Co się stanie na leśnej polanie czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, która była naszą lekturą. Wspólne czytanie bardzo nam się podobało, polubiliśmy mieszkańców lasu: Jeżyka Jerzego, Sowę Zosię, Lisa Lucka i pozostałych.