Akcja w Bi 1

b_150_100_16777215_00_images_akcja_charytatywna_bi1_2018_16.jpgTrzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.

W myśl tej idei w dniach od 19 - 20 października nasi uczniowie po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczestniczyli w akcji charytatywnej w hipermarkecie „Bi 1”, kontynuując w ten sposób współpracę z Fundacją „Dziewczynka z zapałkami”.

Wolontariusze poprzez udział w akcjach charytatywnych uczą się dostrzegać potrzeby innych i nieść im bezinteresowną pomoc. Dzięki temu mają możliwość doskonalenia siebie, budowania pozytywnego obrazu własnej osoby a jednocześnie czerpią radość z pracy na rzecz innych.

W „październikowej” akcji wzięli udział uczniowie klas: 4b, 4c, 4d, 5a, 5b, 5c, 5e, 6a, 6b, 6c, 7a, 7c i 8c . Każdy dyżur, to 3 godziny pomocy w pakowaniu towarów zakupionych przez klientów „Bi 1”. Niektórzy wolontariusze pełnili nawet kilka dyżurów.

Jest to praca, która wymaga dużo wysiłku, cierpliwości i wytrwałości.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz ich rodzicom. Bez ich akceptacji i zaangażowania, przeprowadzenie akcji charytatywnych nie byłoby możliwe.

Podczas akcji, uczniowie przebywali pod opieką animatora z ramienia fundacji a także nauczycieli naszej szkoły.

Wszyscy mamy satysfakcję, że zgromadzone fundusze podczas akcji „marketowej” pozwolą pomóc dzieciom, które potrzebują materialnego wsparcia.