Warsztaty literacko-plastyczne WODA

b_150_100_16777215_00_images_warsztaty_literackie_2018_08.JPGW środę 24 października Pani Alicja Ungeheuer Gołąb z Uniwersytetu Rzeszowskiego odwiedziła naszą szkołę i poprowadziła dla uczniów klas I a i II a warsztaty literacko – plastyczne pt. „Woda”. Znana poetka i bajkopisarka rozmawiała z dziećmi na temat zagadnień związanych z wodą, czytała wiersze i zachęciła do wykonania zbiorowej pracy plastycznej. Na dużym płótnie powstało dzieło, na którym można zobaczyć morską toń, z jej wszystkimi odcieniami. Używając farb, papieru kolorowego, materiałów tekstylnych, cekinów itp. dzieci stworzyły podwodny świat metodą collage i origami. Efekt końcowy można podziwiać na korytarzu szkoły, gdzie prezentowana jest wystawa odzwierciedlająca fantazję i ekspresję małych artystów. Warsztaty powiązane były  tematycznie z organizowanym od 13 lat przez naszą szkołę Dziecięcym Festiwalem Twórczości Marynistycznej.