Przygody z ekologią

b_150_100_16777215_00_images_przygody_z_ekologia_2018_01.jpgKlasa II a rozpoczęła je w Filii nr 10 WiMBP w Rzeszowie, gdzie miało miejsce pierwsze spotkanie z cyklu „Klub Małego Ekologa”. Zajęcia poprowadziła pani Katarzyna Ruszała, prezes Stowarzyszenia „Ekoskop”. Zwracając uwagę na piękno tegorocznej jesieni, w zajmujący sposób opowiadała o drzewach, które możemy spotkać w parkach i lasach. Mają one szczególny wpływ na środowisko – tworzą tlen niezbędny do oddychania. Pełnią także inną rolę – ich owoce, liście i kora są karmą dla zwierząt, a gałęzie i dziuple dają im schronienie. Pogadankę urozmaiciło układanie specjalnych puzzli z rysunkiem drzewa i żyjącej w lasach fauny. Z przyniesionych na zajęcia liści dzieci uczyły się rozpoznawać gatunki dębów: czerwonego i szypułkowego, a następnie wkleiły je i opisały – tak powstały pierwsze strony klasowego zielnika. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali specjalne paszporty do Ekolandii, a Dominik Sec głośno przeczytał książkę autorstwa amerykańskiego pisarza Sheldona Allana Silversteina „Drzewo, które umiało dawać”.