Lekcja w bibliotece dla klas pierwszych

b_150_100_16777215_00_images_lekcja_w_bibliotece_2018_08.jpgW ubiegłym tygodniu w bibliotece szkolnej odbyły się uroczyste lekcje. Uczniowie klas pierwszych  zostali  pasowani na czytelników. Pani M. Adamczyk wyjaśniła dzieciom czym różni się biblioteka od księgarni, jak należy zachowywać się w czytelni, jaka jest procedura wypożyczania książek. Dzieci recytowały krótką rymowankę „Szanuj książki”, uczyły się jak spełniać prośby książki, które brzmią: „nie zaginaj rogów”, „ nie czytaj przy  jedzeniu”, „używaj zakładki”, „nie bierz mnie brudnymi rękami”, itp. Po złożeniu ślubowania, pani Marta wypożyczyła każdemu ładną książeczkę i wręczyła praktyczną zakładkę. To był kolejny ważny moment w życiu pierwszoklasistów.

GALERIA ZDJĘĆ