Wycieczka na lotnisko

b_150_100_16777215_00_images_wycieczka_na_lotnisko_2018_12.JPG19 listopada uczniowie klasy I a i II a zwiedzali Port  Lotniczy w Jasionce.  Przed wejściem na lotnisko czekała na nas Pani przewodniczka, która na wstępie opowiedziała nam czego nie należy wnosić na pokład samolotu, oraz jakich rzeczy nie wolno przywozić. Poznaliśmy ogólne zasady bezpieczeństwa obowiązujące na lotnisku, obserwowaliśmy odprawę bagażu i pobranie kart pokładowych Dużym przeżyciem dla uczniów było wejście na taras widokowy, skąd mogli obserwować lądujący samolot. Następnie udaliśmy się do specjalnego pomieszczenia, gdzie dowiedzieliśmy się co robić, aby odprawa przebiegała szybko i sprawnie. Każdy z uczestników został odprawiony i mógł przejść przez specjalne bramki, które potrafią wykryć wszystkie metalowe przedmioty i prześwietlić bagaż. Po zakończonej odprawie udaliśmy się na spotkanie ze strażakami, którzy dbają o bezpieczeństwo lądujących samolotów. Duże wrażenie zrobiły na nas potężne  wozy strażackie i ich nowoczesne wyposażenie.  Po tak intensywnym zwiedzaniu, zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.