Dzień życzliwości i pozdrowień

b_150_100_16777215_00_images_dzien_zyczliwosci_2018_13.jpg21 listopada po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Poprzez różne działania odbywające się w ciągu kilku poprzedzających dni uczyliśmy się być dla siebie życzliwi i empatyczni, wyrażać ciepłe uczucia, rozwiązywać problemy w sposób pokojowy. We wszystkich klasach odbyły się  zajęcia „Bądź wśród życzliwych” rozszerzające pojęcie życzliwości. Uczniowie wykonywali  „Drzewka życzliwości” składające się z kolorowych serduszek, na których wypisali pozytywne  zachowania wobec innych. Starsi układali „klasowy kodeks życzliwości”. W świetlicy i oddziale przedszkolnym także eksponowano tę tematykę w różny sposób. Zorganizowano również „Szkolną Pocztę Życzliwości i Pozdrowień”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w dniu 21 XI doręczali kartki z pozdrowieniami i ciepłymi życzeniami dla pojedynczych uczniów, grup klasowych, nauczycieli i pracowników szkoły. Na dużej tablicy w holu umieszczono piękną gazetkę zawierającą aforyzmy i przysłowia na temat życzliwości. Miło spędzony dzień pozostał w sercach uczniów, którzy zapamiętali, że warto być życzliwym nie tylko od święta.