„Badamy, dociekamy, eksperymentujemy - czyli nauka inaczej”

b_150_100_16777215_00_images_piknik_naukowy_2018_20.jpeg14 grudnia 2018 roku uczniowie klasy I a i II a wzięli udział w Jesiennym Pikniku Nauki - Skrzydlatorium, który odbył się na Uniwersytecie Rzeszowskim. Podczas tego wydarzenia uczniowie uczestniczyli w wykonywaniu różnych doświadczeń chemicznych i fizycznych, jak również obserwowali prezentacje przedstawicieli Klubów Młodego Odkrywcy. Mieli możliwość poznania historii lotnictwa poprzez oglądanie stoiska lotniczego Muzeum Techniki. Podczas pikniku uczniowie rozwiązywali mnóstwo krzyżówek i rebusów związanych z życiem owadów, jak również mogli własnoręcznie wykonać upominek np. solną kulę do kąpieli, czy owada z odpadów recyklingowych. W samo południe wszyscy zaśpiewali piosenkę S.O.S dla Ziemi, co jest tradycją tego pikniku już od 11 lat. Promowaliśmy swoje klasy i szkołę nie tylko podczas wspaniałej zabawy na warsztatach, ale również śpiewając piosenkę Zielony Dom, która była ubarwiona ekologicznymi plakatami z hasłami wymyślonymi przez II a. W trakcie pikniku jedna z naszych uczennic Lenka Wielgos z klasy I a została nagrodzona pierwszym miejscem za wspaniały strój owada - pasikonika.

GALERIA ZDJĘĆ

Copyright 2011 „Badamy, dociekamy, eksperymentujemy - czyli nauka inaczej”. Wykonanie Wojciech Hałucha