"Lekcje ciepła"

b_150_100_16777215_00_images_lekcje_ciepla_2019_11.jpgNasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjno-ekologicznego, zatytułowanego „Lekcje ciepła”. Projekt ten realizowany jest w całej Polsce przez dostawców ciepła systemowego przy wsparciu władz miejskich oraz Kuratorium Oświaty. Zakres i cele zajęć zostały objęte honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Energii. Głównym celem „Lekcji ciepła” jest rozwijanie ekologicznej świadomości wśród dzieci. W SP 2 zajęcia zostały przeprowadzone we wszystkich klasach czwartych i piątych. Uczniowie poznali źródła energii, dowiedzieli się jak działa elektrownia i elektrociepłownia, zapoznali się z terminami kogeneracja, ciepło systemowe. Uczniowie analizowali również przyczyny powstawania smogu, wskazywali zagrożenia dla ludzkiego zdrowia. Na lekcjach oglądano i klasyfikowano porosty, wykonywano doświadczenia oraz rozwiązywano krzyżówki tematyczne. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.