SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

b_150_100_16777215_00_images_spotkanie_z_podroznikiem_2019_09.jpgWe wtorek, 22 stycznia 2019 roku uczniowie naszej szkoły spotkali się z podróżnikiem z grupy „Trzask”, który zabrał nas w podróż po Republice Południowej Afryki.
W czasie pokazu oglądaliśmy ciekawe slajdy i słuchaliśmy barwnej opowieści o tym najlepiej rozwiniętym kraju Afryki. I tak oto byliśmy w różnych dzielnicach Johanesburga, a także na weselu u Zulusów. Poznaliśmy trudną przeszłość RPA w okresie apartheidu i aktualne problemy społeczne tego kraju. Przemierzaliśmy lokalne drogi w poszukiwaniu słoni. Duże wrażenie wywarła na nas opowieść o spotkaniu z wężami i krokodylami. W końcu pokazu zobaczyliśmy Kapsztad, położony u podnóża Góry Stołowej, gdzie w 2010 roku odbyły się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.  W przyszłym roku wybierzemy się w kolejną podróż.