Ciekawy sposób na pracę z lekturą

b_150_100_16777215_00_images_praca_z_lektura_2019_08.jpegWspółpraca z WiMBP nr 10 pozwala uczestniczyć klasie 2a w bardzo ciekawych lekcjach. Tym razem przy okazji omawiania lektury „Bon czy ton…” Grzegorza Kasdepke zostaliśmy zaproszeni na warsztaty literacko – plastyczne i spotkanie z autorką książek dla dzieci Panią Madleną Szeligą, która z humorem wprowadziła nas w świat „Rodziny sztućców”. Czytanie to znakomita rozrywka, która rozwija poczucie humoru i ćwiczy pamięć. Było tak, kiedy dzieci słuchały tekstu czytanego przez autorkę i niezwykle spontanicznej interpretacji, którą podczas czytania zaprezentował nasz kolega Dominik Stec.

Po burzliwej dyskusji na temat przygód książkowej rodzinki, nadszedł czas na część warsztatową. Z plastikowych noży, widelców i łyżek, oraz elementów dekoracyjnych, dzieci wyczarowały wizję własnej rodzinki sztućców. Powstali dziadkowie z wąsami z piórek, mamusie z kolorowymi czuprynkami i córeczki z kolorowymi sukienkami.

W spotkaniu uczestniczył dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów – Szymon Taranda, który przeprowadził wywiad z autorką i z uczniami. Pani Madlena na zakończenie spotkania podarowała nam egzemplarz swojej książki z dedykacją.

Bardzo dziękujemy za  zaproszenie na to niezwykłe spotkanie.