Zaproszenie do udziału w Smart Lego Mini Hackathonie

Uczniowie naszej szkoły mogą wziąć udział w Smart Lego Mini Hackathonie, który odbędzie się 24 marca 2019 r. w godz. 9.00 – 12.00 w Rzeszowskim Ratuszu w ramach wydarzenia Smart Medius Hackathon! 24h Zdrowej Technologii. To pierwsze takie wydarzenie organizowane w centrum Rzeszowa dla dzieci i rodziców.  Konkurs będzie polegał na stworzeniu matrycy rozwiązań związanych z polepszeniem jakości życia mieszkańców Rzeszowa w oparciu o spostrzeżenia dzieci. Najmłodsi będą pracować na specjalnych szablonach, w których zawarte będą pytania, miejsca, opisy oraz zdjęcia Rzeszowa. Propozycje dzieci będą ważnym elementem pracy zespołowej, w trakcie której zespół stworzy własną platformę budowy. Czas pracy dla każdego zespołu to 3 godziny, podczas których zabawa połączona będzie z edukacją. Na koniec każdy zespół będzie miał 5 minut na prezentację pracy przed Komisją Konkursową, która przyzna nagrody w postaci słodyczy. Niezależnie od wyników, każdy zespół zostanie nagrodzony skromnym upominkiem. Założenia projektu:

Uczestnicy: 10 drużyn po 5 osób (minimalny wiek uczestników – 7 lat)

Wymagania co do drużyn: w każdej drużynie powinna być jedna osoba dorosła (jeden opiekun prawny)

Temat pracy: Zdrowe miasto Rzeszów – Jak powinno wyglądać zdrowe miast – innowacje oczami dzieci.

Materiały: klocki LEGO, podświetlane makiety

Zgłoszenia są otwarte, a zapisy dzieci wraz z rodzicami będą trwać także w dniu wydarzenia.

Potwierdzenia zgłoszenia do Pani Moniki Wojtaś telefonicznie 608 011 777 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright 2011 Zaproszenie do udziału w Smart Lego Mini Hackathonie. Wykonanie Wojciech Hałucha