Relacja z Dnia Otwartego Szkoły

Dnia 2 marca 2019 roku, w godzinach od 10:00 do 13:00 w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Tego dnia nie brakowało atrakcji, a szkołę wypełniał gwar i śmiech. Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły p. Ewa Bednarska, która serdecznie przywitała przybyłych gości.

Nasi goście zostali oprowadzeni po budynku, zapoznając się z bazą dydaktyczną naszej szkoły przeznaczoną dla uczniów klas I – III oraz oddziałów przedszkolnych. Rodzice mogli porozmawiać z pedagogiem i nauczycielami naszej szkoły, uzyskując odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Natomiast dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych, komputerowych, pokazach chemiczno-fizycznych z kołem IGNACEMIK, a także zaprezentować swoje umiejętności matematyczne i sportowe oraz z pierwszej pomocy przedmedycznej. Były zabawy z językiem angielskim, łamańce językowe, krzyżówki, zagadki historyczne, konkursy geograficzne i przyrodnicze. W trakcie tego dnia dzieci miały także okazję sprawdzić, jak fajnie jest w świetlicy Naszej Szkoły. A w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Recytatorski wierszy Juliana Tuwima. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też stoiska ze zdrową żywnością pod hasłem „NA PRZEDWIOŚNIU SMACZNIE I ZDROWO” oraz wystawa i pokazy Stowarzyszenia EKOSKOP.

W czasie tego dnia odbyło się również uroczyste podsumowanie dwóch konkursów i wręczenie nagród: Powiatowego Konkursu „Podróże po Podkarpaciu” oraz Międzyszkolnego Konkursu „Mistrz Ortografii”.

Podczas zwiedzania szkoły, nasi goście mogli również uczestniczyć w przedstawieniach: „Kopciuszek”, „O smoku, królu …”, „Czerwony Kapturek” i „Legenda o Smoku Wawelskim”, przygotowanych przez Koła Teatralne.

Wszystko to okraszone zostało wspaniałymi występami naszych uczniów podczas konkursu „Mam talent”. Występy muzyczne, wokalne, taneczne i sportowe dzieci i młodzieży naszej szkoły spotkały się z gorącym przyjęciem.

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za liczne przybycie, duże zainteresowanie pracą naszej szkoły, miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas.

To był wyjątkowy dzień, pełen wrażeń!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY!