Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny

21 listopada 2018 odbyła się XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W matematycznej rozgrywce wzięło udział ponad 61 tysięcy uczestników, wśród których wyłoniono 346 laureatów. Nasi uczniowie i tym razem nie zawiedli, stawiając się do matematycznych potyczek liczną 81-osobową grupą. Długo i niecierpliwie przyszło nam oczekiwać na wyniki ich starań, ale te zrekompensowały tą niedogodność. W grupie nagrodzonych z naszej szkoły znaleźli się:

• Jakub Podstawski z kl.6a z wynikiem 80%, 20 miejsce w województwie i 289 w kraju
  • Daniel Żyłka z kl.3b z wynikiem 67%, 23 miejsce w województwie i 515 w kraju
  • Karolina Szczepanik z kl.6c z wynikiem 67%, 48 miejsce w województwie i 939 w kraju
  • Kacper Wróbel z kl.6c z wynikiem 66%, 53 miejsce w województwie i 1015 w kraju

Wśród pozostałych uczestników również wyłoniła się spora grupa z wynikami, za które należy ich pochwalić. W tabeli poniżej wyniki (kolejno klasami) uczestników, którzy uzyskali miejsca do 100 w województwie podkarpackim.

Wyniki uczestników

Uczniowie z najwyższymi wynikami zostali nagrodzeni w czasie apelu z okazji Dnia Kobiet.

Gratulujemy wspaniałych sukcesów i życzymy kolejnych. A następne konkursy już blisko…