Międzynarodowa mobilność programu Erasmus+. „Nie dla przemocy! Tak dla pomocy!”

b_150_100_16777215_00_images_2018_2019_erasmus_marzec_2019_07.JPGW dniach od 18 do 22 marca w naszej szkole gościliśmy nauczycieli i uczniów ze szkół partnerskich z Rumunii, Francji, Słowacji i Portugalii w ramach programu Erasmus+ "STOP BULLYING, take a stand and lend a hand".

Pierwszego dnia odbył się uroczysty apel powitalny, zwiedzanie szkoły, przeprowadzone zostały zajęcia integracyjne, następnie byliśmy z wizytą u wiceprezydenta miasta Rzeszowa, podczas to której goście mieli możliwość zadawania pytań oraz obejrzeli film o Rzeszowie.

Drugiego dnia uczniowie naszej szkoły wykonywali układy choreograficzne, akrobatyczne oraz występy instrumentalne i wokalne w ramach popisu talentów. Uczniowie z Portugalii także zaprezentowali piosenkę. Tego dnia przeprowadzone zostały warsztaty z pracownikiem fundacji PHENIKS zajmującej się przeciwdziałaniem przemocy. Po obiedzie podziwialiśmy zamek oraz powozownie w Łańcucie.

b_150_100_16777215_00_images_2018_2019_erasmus_marzec_2019_29.JPGTrzeciego dnia zwiedzaliśmy kopalnię soli w Wieliczce oraz Stare Miasto w Krakowie.

W czwartek byliśmy na wycieczce w Krośnie, obserwowaliśmy produkcję wyrobów szklanych w Hucie Szkła, zwiedzaliśmy ruiny zamku w Odrzykoniu i podziwialiśmy rezerwat przyrody w Bóbrce.

W piątek odbyły się rywalizacje sportowe pomiędzy uczniami. Zwiedzaliśmy centrum Rzeszowa oraz trasę podziemną. Wieczorem podczas kolacji pożegnalnej zaprezentowane zostały zdjęcia i filmy z całej wizyty, wręczone zostały certyfikaty uczestnictwa w działaniach projektowych, śpiewaliśmy wspólnie skomponowaną piosenkę STOP BULLYING.

Gościom podobała się wizyta w Polsce, nasza szkoła, nasze miasto i okolice. Nawiązanych zostało wiele przyjaźni. Podczas pożegnania nie obyło się bez łez, co świadczy o tym, że wizyta była udana.

Osoby zaangażowane w organizację wizyty to: p. Dyrektor E. Bednarska, p. D. Trzyna, p. E. Matuła, p. J. Wyskiel, p. J. Nowicka, p. A. Potera-Barłowska, p. J. Lasota, p. H. Trznadel-Góźdź, p. U. Granat, p. B. Walczak, p. A. Proksa, p. J. Kuć, p. M. Adamczyk, p. G. Paskart, p. B. Piotrowski.

GALERIA ZDJĘĆ

Copyright 2011 Międzynarodowa mobilność programu Erasmus+. „Nie dla przemocy! Tak dla pomocy!”. Wykonanie Wojciech Hałucha