Wielka mapa Polski

b_150_100_16777215_00_images_2018_2019_mapa_polski_2019_02.jpgKlasa 2a  rozpoczęła niezwykłą przygodę! Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zaprosiły uczniów do udziału w projekcie „Wielka mapa Polski”. Jest to ogólnopolska akcja, która została objęta patronatami najważniejszych instytucji w Polsce. Akcja ma wiele walorów dydaktycznych i wychowawczych. Uczniowie wysyłają pocztówki do szkół w całej Polsce, prezentują największe atrakcje swojego miasta, odkrywają najciekawsze miejsca w innych regionach kraju, poznają Polskę, rozwijają wyobraźnię i nawiązują przyjaźnie.

Otrzymaliśmy od organizatorów nową mapę Polski, adresy partnerów do wymiany pocztówkowej, ciekawe materiały edukacyjne o atrakcjach turystycznych, zabytkach i regionalnych smakołykach innych województw. Udało nam się wysłać pierwszą partię kartek z naszym pięknym miastem. Otrzymujemy widokówki od nowych kolegów.

To kolejna akcja klasowa, która wpisuje się również w popularyzację doradztwa zawodowego wśród uczniów.