Tradycje i obyczaje wielkanocne - wycieczka do Łańcuta kl. 1a

b_150_100_16777215_00_images_2018_2019_wycieczka_lancutt_2019_10.JPGStół suto zastawiony pieczonym mięsiwem, pasztetami, kiełbasą, jajkami nad którymi wypiętrzyły się baby drożdżowe. Pysznią się kolorami mazurki z miodem i makiem obok malowanych i faszerowanych jaj. Zielenią się gałązki bukszpanu, dla ozdoby.

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Uczniowie klasy 1a chcąc poznać tradycje i obyczaje tych świąt wybrali się na wycieczkę do Łańcuta, aby uczestniczyć w warsztatach o tej tematyce. Podczas zajęć uczniowie z zaciekawieniem słuchali informacji na temat symboli, zwyczajów i obrzędów kultywowanych w naszym regionie od średniowiecza do dziś. Na zakończenie zajęć dzieci samodzielnie tworzyły własną  kartkę świąteczną, którą z życzeniami wyślą do swoich rodzin.

GALERIA ZDJĘĆ

Copyright 2011 Tradycje i obyczaje wielkanocne - wycieczka do Łańcuta kl. 1a. Wykonanie Wojciech Hałucha