Składamy Najdłuższą Książkę Świata

b_150_100_16777215_00_images_2018_2019_najdluzsza_ksiazka_2019_02.jpg3 kwietnia na placu przy Fontannie Multimedialnej w Rzeszowie odbył się V finał akcji czytelniczej Najdłuższa Książka Świata w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

Akcja, która nie tylko ma zachęcać dzieci do czytania książek ale także wyzwala ich talenty plastyczne, ponieważ książka powstaje z rysunków stworzonych przez właśnie przez dzieci, rozpoczęła się uroczystym powitaniem wszystkich zaangażowanych, a następnie gość specjalny – autorka książek dla dzieci Barbara Gawryluk rozpoczęła swoje spotkanie autorskie. Przygotowała serię książeczek o wyjątkowych pieskach, które są najlepszymi przyjaciółmi ludzi. Do tegorocznej edycji napłynęło aż 1277 obrazów przedstawiających ulubione, zwierzęce postacie z bajek wybranych autorów. Złożona Książka liczyła prawie 474 metry długości. W jej mierzenie aktywnie zaangażowali się uczniowie klasy 2a, obecni na akcji.