Klasy 2a i 2b na wycieczce w lesie

b_150_100_16777215_00_images_2019_2020_wycieczka_do_lasui_2019_09.JPGUczniowie klas 2a i 2b postanowili poszukać pierwszego dnia jesieni w kolbuszowskim lesie. Najpierw gościli w Centrum Edukacji  Ekologicznej – Świerczów. Odbyli tam bardzo ciekawe zajęcia z panią leśnik, która zaprosiła wszystkich do okoramy. Znajdowało się tam wiele zwierząt tj: dzik, jeleń, lis, borsuk, inne gryzonie, sowy oraz rośliny i grzyby. Można było posłuchać naturalnych odgłosów zwierząt leśnych. Później w scenerii lasu dzieci uczyły się korzystać z mapy odszukując ukryte tabliczki z hasłem. W trakcie spaceru leśnymi ścieżkami uczyły się warstwowej budowy lasu i wyklejały obrazki z materiałów leżących na ściółce. Świeże  powietrze i słoneczna pogoda sprawiły, że wszyscy ze smakiem zjedli  pyszne kiełbaski. To był bardzo pouczający i miło spędzony czas.