Akcja MEN "Szkoła pamięta"

b_150_100_16777215_00_images_2019_2020_szkola_pamieta_2019_06.jpgW ramach akcji MEN „Szkoła pamięta” zorganizowanej 25.10.2019 r. uczniowie klasy 6c i 5d wzięli udział w patriotycznej wycieczce po Rzeszowie. Celem naszej wyprawy było zapalenie zniczy i modlitwa przy mogiłach nauczycieli spoczywających na Cmentarzu Pobitno w Rzeszowie. Ponadto uczniowie poznali historię płk Lepolda  Lisa – Kuli oraz miejsce jego pochówku. Byliśmy przy:

• mogiłach powstańców listopadowych i styczniowych na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej,
  • pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego, Adama Mickiewicza, Tadeusza Kościuszki (gdzie spotkaliśmy dragona księcia Jerzego Lubomirskiego),
  • pomniku płk Leopolda Lisa – Kuli,  Żołnierzy Wyklętych oraz  gen. Władysława Sikorskiego.

Utrudzeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.