ROBOT CHALLANGE

b_150_100_16777215_00_images_2019_2020_robot_chalange_2019_01.jpgW dniu 29.10.2019r Gmina Miasto Rzeszów zaprosiła uczniów naszej szkoły do udziału w projekcie „ROBOT CHALLANGE – mobilność w mieście przyszłości". Robotyka i programowanie to najszybciej rozwijająca się branża na świecie, a dzieci każdego dnia korzystają z komputerów i tabletów w celach rozrywki lub edukacji. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest więc wykorzystanie ich zamiłowania do nauki właśnie ucząc ich umiejętności programowania i robotyki. Zawody zorganizowano we współpracy ze Spice GearsAcademy Podkarpackie oraz Centrum Medyczne MEDYK. Polegały one na zbudowaniu i zaprojektowaniu odpowiednio działającego robota, pokonującego swoich przeciwników. Udział w tym konkursie wzięli uczniowie Emilia Przełożny, Zuzanna Król, Iwo Joachimowicz, Mateusz Maziarka, Sebastian Mierzwa i Szymon Rojek wraz z opiekunem Jolantą Lasotą. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i otrzymaliśmy piękne medale i dyplomy.