Świątecznie w Akademii Przyszłości

b_150_100_16777215_00_images_2019_2020_swiatecznie_ap_2019_16.jpgW dniu 7 grudnia podopieczni Akademii Przyszłości odwiedzili Rejonowy Magazyn „Szlachetnej Paczki” w czasie tzw. Weekendu Cudów. Weekend Cudów to czas kiedy darczyńcy przywożą paczki do magazynów, a wolontariusze rozwożą je do potrzebujących rodzin. W czasie tego wydarzenia zapachniało Świętami Bożego Narodzenia. Mali studenci Akademii z wielkim zapałem przystąpili do dekorowania pierniczków. Powstawały piękne, kolorowe, smakowite dzieła prawie jak od profesjonalnych cukierników. Dzieci wykonywały również stroiki, które zostały przekazane na konkurs organizowany przez Fundację „Potrafię Pomóc”. Trafią one na kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Nie zabrakło również prezentów. Podopieczni Akademii otrzymali kostki Rubika, a następnie mieli sposobność uczenia się sprawnego układania kostki oraz nabyły umiejętność czytania schematów i instrukcji pomocnych w opanowaniu niełatwej sztuki układania kostki.

To spotkanie świąteczne długo zapadnie w pamięci wszystkich jego uczestników.