WEEKEND BEZ NUDY

b_150_100_16777215_00_images_2019_2020_politechnika_mlodego_odkrywcy_2019_02.jpgNasza „studencka trójka” zamiast w soboty nudzić się w domu, już od 8.00 jest na wykładach w ramach projektu „Politechnika Młodego Odkrywcy”. Głównym celem projektu jest rozwój kompetencji poprzez popularyzację nauki i stymulowanie chęci poznania i rozwijania wiedzy technicznej. Uczniowie biorą udział w pokazach naukowych i ciekawych zajęciach. Dzięki temu mogą poszerzać wiedzę z zakresu nauk matematyczno – przyrodniczych. Nasi uczniowie kl.8:  Karolina, Zuzia i Szymon kolejne dwie soboty spędzili na ciekawych zajęciach – jedne odbyły się w pobliskim Experymentarium 3Z, drugie zaś na terenie Politechniki Rzeszowskiej. W ramach zajęć mieli możliwość zbudować własny model prądnicy. Poszerzyli również swoje wiadomości o właściwościach cieczy. W czasie warsztatów wykonywali różne doświadczenia, usiłując odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań (np.: dlaczego bańka mydlana jest okrągła?). Zgłębiali też tajniki gier strategicznych, które później z chęcią „testowali” na kolegach, demonstrując im nowe umiejętności. Zajęcia, choć długie, zawsze są bardzo interesujące i pozostawiają niedosyt, który powoduje, że z niecierpliwością czeka się na kolejne spotkanie z nauką.