DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU NA ŚWIETLICY

b_150_100_16777215_00_images_2019_2020_bezpieczy_internet_intro.jpgW roku 2020 obchody DBI przypadają na 11 lutego.Tegoroczne hasło – „Działajmy razem” ma na celu zwrócenie uwagi na wpływ i konsekwencje internetowej aktywności dzieci i młodzieży. 
Z tej okazji w świetlicy szkolnej organizowane były zajęcia poświęcone Internetowi i zachowaniu jego użytkowników w sieci. Ich cel to budzenie świadomości, że każdy internauta może przyczynić się do tego, by Internet był miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Omówione zostały zalety Internetu. Dzieci uświadamiały sobie jakie możliwości daje zastosowanie sieci w edukacji, kontaktach z rówieśnikami. Podawały przykłady wykorzystania Internetu jako formy twórczej rozrywki.
Podczas kolejnych zajęć odbyły się pogadanki na temat niebezpieczeństw czyhających na użytkowników sieci na podstawie filmików z serii „Owce w sieci” (wykorzystywanie zdjęć, filmów, nagrań, danych osobowych) oraz zasad dobrego zachowania internautów (netykieta). Dzieci poznały 4 podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci: chroń dane; zabezpiecz swój komputer; mów, gdy coś cię niepokoi; nie ufaj osobom poznanym w sieci. Następnie wykonały plakat pt. "Jak bezpiecznie korzystać z Internetu".
Zajęcia bardzo się spodobały. Uczniowie zainteresowani tematem chętnie w nich uczestniczyli. Uświadomili sobie, że każdy z użytkowników internetu ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Copyright 2011 DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU NA ŚWIETLICY. Wykonanie Wojciech Hałucha
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free