SP2 Mecenasem Ekologii

b_150_100_16777215_00_images_mecenas.jpg

W dniu 11.12.2013 w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się Gala Ekologii podsumowująca XIV Edycję Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku" pod patronatem Pani Prezydentowej Rzeczpospolitej.

Wielki sukces odniosła Szkoła Podstawowa nr 2 w Rzeszowie uzyskując tytuł Mecenasa Ekologii. Powyższy tytuł można osiągnąć zdobywając przez trzy lata z rzędu Certyfikat Promotora Ekologii. Szkoła uzyskała Certyfikat Mecenasa Ekologii wrażając corocznie  programy i przeprowadzając wiele akcji związanych z ochroną środowiska.

Warto dodać, że SP2 w Rzeszowie jest 15-krotnym Laureatem Ogólnopolskich Konkursów Ekologicznych oraz jedyną szkołą na Podkarpaciu posiadającą Certyfikaty : Mecenasa Ekologii i Zielonej Flagi.