"Recyklingowa Olimpiada EkoNautów"

W Szkole Podstawowej nr 16 w dniu 28 marca 2014 r. odbędzie się Finałowa "Recyklingowa Olimpiada EkoNautów" .

Pomysł i projekt Stowarzyszenia "EKOSKOP" został urzeczywistniony dzięki wygraniu konkursu grantowego "Fundusz Naturalnej Energii"  firmy
GAZ-system S.A. który zadanie finansuje.

Pierwsza olimpiada z tegorocznego cyklu odbyła się 24 lutego br. w Szkole Podstawowej  nr 1 w Rzeszowie.
Plan Ekoolimpiad dla uczniów klas V ;
•    5 III w Szkole Podstawowej  nr 25 w Rzeszowie,
•    11 III w Szkole Podstawowej  w Tyczynie ,
•    12 III w Szkole Podstawowej  nr 3 w Rzeszowie,
•    18 III w Szkole Podstawowej  nr 8 w Rzeszowie
•    19 III w Szkole Podstawowej  nr 10  w Rzeszowie

W każdej szkole odbędą się eliminacyjne zawody olimpijskie w 10 oryginalnych  dyscyplinach ekologicznych.  Umiejętność segregacji odpadów zawodnicy będą mogli udowodnić startując w takich konkurencjach jak ; Mistrzostwa  w przenoszeniu butelek PET, KARTONowa wieża, SPSP czyli Sprzątaj Po Swoim Psie, Kolory recyklingu, Łowcy Baterii, Jak długo żyją śmieci w lesie?, Szalony Entomolog Śmieciowy, Wędka Eko, Poławiacze śmieci z Wisłoka, Wsad do butelek szklanych.

W dniu 28 marca br. gospodarzem finałowej "Recyklingowej  Olimpiady EkoNautów"  zostanie "rzeszowska szesnastka" wieloletni partner Stowarzyszenia "EKOSKOP" w edukacji dla zrównoważonego rozwoju.

Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie -  zaprosiła do siebie 30 najlepszych zespołów z eliminacji i reprezentacje tych szkół aglomeracji rzeszowskiej, które we wcześniejszych latach (2010 -2013 ) organizowały na swoim terenie "ekoskopowe" EkoOlimpiady.
Zgłoszenia  przyjmuje pocztą elektroniczną Stowarzyszenie "EKOSKOP". W dniu 25 lutego było jeszcze 8 wolnych miejsc.

b_150_100_16777215_00_images_logo_ekoskop_new.jpg   b_150_100_16777215_00_images_LOGOTYP_gaz.jpg