Sprawozdanie z konkursu

Festiwal Marynistyczny
 RZESZOWSKI ŻAGIELEK 2014

W tym roku Dziecięcy Festiwal Twórczości Marynistycznej „Słońce woda i przygoda”, którego ideą jest przybliżanie i popularyzowanie wśród dzieci tradycji żeglarskich, organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 2 i Przedszkole Publiczne Nr 15 w Rzeszowie odbywał się w ciągu dwóch dni.
W piątek 21 listopada 2014 r. w auli II LO w Rzeszowie specjalny koncert dla dzieci pt. „Od kałuży do oceanu” zaprezentował zespół KLANG. Wystawę prac VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Gdy czysto wkoło w wodzie i na plaży wesoło” można było podziwiać w Rzeszowskiej Trasie Podziemnej.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego uhonorowani zostali cennymi  nagrodami, m.in. każdy z nich otrzymał kalendarz  ze zdjęciem swojej pracy. W tym roku, z ponad 800 dziecięcych dzieł, komisja konkursowa wybrała 56. W dalszym ciągu można je podziwiać na stronie internetowej SP 2.

Jury w składzie: pan Michał Juszczakiewicz – prowadzący tegoroczny festiwal – przewodniczący, pani Wanda Jędrusiak – Prezes Rzeszowskiego Związku Żeglarskiego,  pani Ewa Bednarska – Dyrektor SP 2 w Rzeszowie, pan Sławomir Gołąb – muzyk zespołu Klang,   przyznało dwie równorzędne Nagrody Grand Prix Festiwalu „Rzeszowski Żagielek - 2014” dla:  Przedszkola Nr 37 w Rzeszowie( grupa 5, 6 – latków pod opieką p. Agaty Krupy i p. Anny Dłuskiej) oraz dla Przedszkola Nr 15 w Rzeszowie (grupa 5-latków przygotowanych nz występ przez panie: Dorotę Głodek, Annę Nowak oraz Paulinę Urban).

Tegoroczny festiwal był pełen emocji,  radosnych doznań i  niespodzianek. Panowała przyjazna i miła atmosfera. Dzieci wspaniale prezentowały się na scenie a dorośli z dumą i uwagą obserwowali i oklaskiwali swoje pociechy. Wszyscy wspólnie śpiewali i bawili się. Organizatorzy byli pod wrażeniem występów, zaangażowania i pięknych strojów.  Szanowne jury miało niemały dylemat, komu przyznać nagrodę główną.

Zapraszamy wszystkich tegorocznych uczestników i tych, którzy jeszcze nie mieli okazji wystąpić w programie marynistycznym, na następny festiwal. Za rok będzie to już  X edycja . Do zobaczenia.

Serdeczne podziękowania składamy sponsorom, którzy ufundowali nagrody oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy:

Wojewodzie Podkarpackiemu Pani Małgorzacie Śmigielskiej-Homycz

Marszałkowi Województwa Podkarpackiego Panu Władysławowi Ortylowi

Prezydentowi Miasta Rzeszowa Panu Tadeuszowi Ferencowi

Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska  w Rzeszowie Panu Lechowi Kotkowskiemu

- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie Pani Ewie Bednarskiej

- Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 15 w Rzeszowie Pani Barbarze Wiśniowskiej-Obacz

Panu Januszowi Dźwierzyńskiemu za udostępnienie atelier Trasy Podziemnej

Panu Wojciechowi Borkowskiemu z drukarni WBX Studio Graficzne za projekt kalendarza

Pani Izabeli Kiełbowicz  za projekt dyplomów i podziękowań

Panu Tomaszowi Kudasikowi za wykonanie zdjęć nagrodzonych prac

Zespołowi KLANG

- Stowarzyszeniu Przyjaciół  Harcerskich Drużyn Wodnych

- Harcerzom z 22 Drużyny Wodnej przy II LO w Rzeszowie

- Rodzicom i przyjaciołom.

Organizatorzy:    Elżbieta Bała, Anna Ratowska – SP nr 2 w Rzeszowie

Alicja Rybka – PP nr 15 w Rzeszowie