„Dzień Dziecka” z Akademią Przyszłości

W dniu 31 maja, w przeddzień „Dnia Dziecka”, podopieczni Akademii Przyszłości z naszej szkoły, uczestniczyli w teatralnej wyprawie do Teatru Maska w Rzeszowie.
Wzięli udział w lekcji teatralnej, w czasie której zapoznali się z tajnikami sztuki teatru. Dowiedzieli się jak powstaje przedstawienie teatralne, kim są jego twórcy, zaznajomili się z magicznym językiem teatru.
Dzieci odwiedziły Muzeum Lalek Teatralnych, w którym mogły obejrzeć różne rodzaje lalek takie jak: pacynki, kukiełki, jawajki, marionetki. Nadto poznały elementy scenografii oraz projekty pochodzące z dawnych spektakli teatru.
Uczniowie  zapoznali się również z historią maski teatralnej. Dowiedzieli się jakie funkcje pełni ona w teatrze i jaka jest specyfika gry w masce.
Dużą atrakcją były próby trudnej sztuki animacji z zastosowaniem rożnych rodzajów animowanych form.
W foyer teatru uczniowie zwiedzili galerię prezentującą prace dzieci a także twórczość profesjonalnych artystów.
O godzinie 16.30 rozpoczął się godzinny spektakl teatralny pt. „Historia Śnieżki” oparty na motywach baśni braci Grimm.
    Dla uczestników wyprawy teatralnej był to udany dzień, pełen wrażeń i niespodzianek.

Galeria