Wyprawka szkolna 2015

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie informuje, że na podstawie Uchwały Nr 80/2015 Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2015 r. istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów uczęszczających do szkoły podstawowej w roku szkolnym 2015/2016.
Dofinansowanie zakupu podręczników przysługuje uczniom:

1.    klasy III szkoły podstawowej pochodzącym z rodzin, w których dochód miesięczny netto w przeliczeniu na osobę w rodzinie za 2014 r. nie przekracza kwoty 574 zł,
2.    klasy III szkoły podstawowej pochodzącym z rodzin korzystających ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego,
3.    klasy III szkoły podstawowej pochodzącym z rodzin niespełniających kryterium dochodowego, a w rodzinie występuje np. ubóstwo, sieroctwo, długotrwała lub ciężka choroba, niepełnosprawność, bezrobocie, przemoc w rodzinie, potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, alkoholizm, narkomania, zdarzenie losowe itp.
4.    słabowidzącym, niesłyszącym, słabosłyszącym, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi, posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną uczęszczającym do klas III, V, VI szkoły podstawowej
Druki wniosków o dofinansowanie zakupu podręczników można pobrać ze strony internetowej szkoły lub odbierać w sekretariacie szkoły w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30. Wypełnione wnioski wraz z dowodem zakupu podręczników (faktura imienna) należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 9 września 2015 r.
Informacje dot. Rządowego programu pomocy uczniom w 2015r. – „Wyprawka szkolna” dostępne są  na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej www.men.gov.pl w zakładce „Finanse na edukację”