Lekcja muzealna klasy 3a

Cofnęliśmy się w czasie do XVII, XVIII i XIX wieku za sprawą lekcji edukacyjnej w Muzeum-Zamku w Łańcucie na temat „Zamkowych instrumentów z fortepianem w roli głównej”.
W czasie spaceru po muzealnych wnętrzach (m.in. sypialnie, salony, łazienki, jadalnia, Sala Balowa i teatr) uczniowie z klasy 3A  dowiedzieli się o zwyczajach panujących w szlacheckich i magnackich domostwach. Usłyszeliśmy o ówczesnym zachowaniu, o tym, jak dbano o higienę, jak spędzano czas wolny, jakiej muzyki słuchano i jakie oglądano przedstawienia.
Pani przewodnik została zaproszona przez uczniów do naszej szkoły na finał Misji Śniadaniowych w dniu 8 listopada „Śniadanie daje moc”.
Piękna, słoneczna pogoda zapraszała do zdjęć w plenerze. W pałacowych parku zbieraliśmy kolorowe liście na jesienne bukiety, łapaliśmy wirujące klonowe noski i wesoło bawiliśmy się na przepięknym, złotym dywanie z liści.