Śniadanie daje moc

b_150_100_16777215_00_images_sniadanie_2016_06.jpgW dniu 8 XI br. Szkoła Podstawowa nr 2 w Rzeszowie uczestnicząc w programie edukacyjnym " Śniadanie Daje Moc " zorganizowała w klasach I-III uroczyste śniadanie w związku z obchodami Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Rzeszowie dołączyła do innych szkół w całej Polsce w największej lekcji przygotowywania zdrowego śniadania.
    Cała uroczystość miała charakter zabawy w Masterchefa, gdzie dzieci pod opieką wychowawców prześcigały się w pomysłach na przygotowanie zdrowego, ale i smacznego śniadania. Opierając się o 12 zasad zdrowego żywienia na naszych talerzach obok kolorowych kanapek, które same wpadały dzieciom do rączek, były też serowe myszki i łódeczki z gruszek z serowym masztem. Dzieci samodzielnie przygotowywały musly pod jogurtową pierzynką, gdzie nie zabrakło do wyboru płatków kukurydzianych, owsianych, suszonych moreli, żurawiny, bananów oraz migdałów. To wszystko, aby każde dziecko mogło stworzyć dla siebie ulubione śniadanie. Dzieci przygotowywały również sałatki i koreczki owocowe, jak również poznały smak świeżej rukoli i szpinaku w sałatkach z prażonymi pestkami słonecznika i orzeszków. Po wykonaniu tak pysznego śniadania, wszystkie dzieci  z całej  szkoły klas I-III wzajemnie częstowały się  swoimi przekąskami. Każde dziecko oddawało głos na dany kolor stolika, z którego dana potrawa smakowała im najbardziej. I tak, Szkoła Podstawowa nr 2 w Rzeszowie wzięła udział w tej wspaniałej zabawie wspólnego przygotowania zdrowego śniadania, mając nadzieje, że każdy uczeń już wie co powinien jeść na śniadanie.
Tym samym, łącząc się z innymi  dziećmi  z całej polski podjęliśmy wyzwanie pobicia nowego Rekordu Ginnessa, który w tamtym roku wyniósł 6778 uczestników, a tym razem mamy nadzieję, że będzie jeszcze większy. A oto kilka naszych zdjęć.