Święto Niepodległości 2016 r.

„Tu nasze miejsce, to nasz kraj” to tytuł apelu z okazji Dnia Niepodległości, który nasza szkoła przeżywała  10  listopada 2016 r. Uczniowie klasy 4b przygotowali  na tę uroczystość program artystyczny pod kierunkiem wychowawczyni p. Julitty Bielskiej. Nad dekoracją i rekwizytami czuwali p. Jolanta Nowicka oraz p. Jacek Kuć.
Apel rozpoczęła p. dyrektor Ewa Bednarska, nakreślając rys historyczny wydarzeń sprzed 98 lat. Program rozpoczęło uroczyste ślubowanie wierności Polsce poprzez odśpiewanie Roty. Następnie grupa uczniów przedstawiła pantomimę ukazującą wydarzenia, które miały miejsce w Polsce po 1772 roku. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Uczniowie dowiedzieli się czym jest WOLNOŚĆ oraz NIEPODLEGŁA OJCZYZNA. Deklamowano wiersze m.in. W. Szymborskiej, E. Zawadzkiej, A. Słonimskiego. Wielu wzruszeń dostarczyły piosenki, m.in. Marka Grechuty - „Ojczyzna”  wykonana przez Marylę Ludwin oraz „Wolność”  którą zaśpiewały Ola Pilch i Tosia Michalik. Spektakl zakończyła piosenka Jana Pietrzaka pt. ”Taki kraj” zaśpiewana przez wszystkich wykonawców. Artyści i organizatorzy tego wysmakowanego spektaklu zebrali zasłużone brawa i gratulacje od publiczności.