Jesienne Drużynowe Marsze na Orientację - Hermanowa 2016 r.

23 października 2016 r. odbyły się kolejne marsze na orientację. Tym razem wzięło w nich udział 24 uczniów klas IV-VI (12 drużyn), którzy pod opieką p. Julitty Bielskiej  i  p. Marii Pasterz wyruszyli o 8 sprzed szkoły na Dworzec PKS. Niedzielny poranek przywitał uczestników pięknymi promieniami słonecznymi. Wszyscy byli zachwyceni, zwłaszcza, że poprzedzające dwa tygodnie były mokre i zimne. Uczniom dopisywały humory i każdy po cichu liczył na najlepszą lokatę w zawodach. Piękna pogoda sprawiła, że wszyscy mogli podziwiać uroki złotej polskiej jesieni. Rześkie powietrze pozwoliło odetchnąć „pełną piersią”.
Po ogólnej odprawie nastąpiło losowanie numerów startowych i rozpoczęły się zawody. Każda drużyna dzielnie maszerowała z mapą w dłoniach i niestrudzenie szukała punktów w terenie. Te zaś nie zawsze były właściwe. Dobre zorientowanie mapy i bezbłędne jej odczytanie gwarantowało znalezienie poprawnych punktów kontrolnych. Choć pogoda dopisała, jednak duża ilość błota płatała figle. Po powrocie z trasy buty niektórych uczestników były bardzo ciężkie.
Po trudach marszy każdy mógł posilić się upieczoną na ognisku kiełbaską i rozgrzać ciepłą herbatką. Uczniowie naszej szkoły spisali się na medal. Nikt się nie zgubił, zwłaszcza, że niektórzy szli po raz pierwszy. Natomiast ogromną niespodziankę sprawiły dziewczęta z klasy 6b – Natalia Dołęga i Aleksandra Nazimek, które zajęły I miejsce w kategorii TD (szkół podstawowych).
Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

Galeria

Copyright 2011 Jesienne Drużynowe Marsze na Orientację - Hermanowa 2016 r.. Wykonanie Wojciech Hałucha