Pasownaie na Czytelnika 2016 r.

W listopadzie najmłodsi uczniowie klas I a i I b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.
      Celem  spotkania było stworzenie przyjaznej i serdecznej atmosfery podczas kontaktów dzieci z biblioteką. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem  oraz zasadami wypożyczania książek. Dowiedzieli się także, że to właśnie książka jest prawdziwym przyjacielem każdego człowieka. W czasie spotkania pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować wszystkie książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Przed powrotem na lekcje każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek. Wszyscy byli podekscytowani i zadowoleni.
Mamy nadzieję, że uczniowie klas pierwszych będą częstymi gośćmi w szkolnej bibliotece.